דרכים טבעיות ופשוטות להתמודד עם עור יבש

עור יבש הוא מצב מאוד נפוץ, הנגרם ממגוון סיבות. עור יבש יכול להיות סימפטום למצב בריאותי משמעותי יותר. אך ברוב המקרים, עור יבש הוא תוצאה של גורמים סביבתיים שמסירים את הלחות מהעור.
חום, מקלחת חמה, אקלים צחיח וסבון שאיננו מתאים הם חלק מהסיבות הגורמות לעור יבש. למרבה המזל, ניתן להשתמש בתרופות ביתיות על מנת לטפל בעור יבש ולהשיב לו לחות.

שמן קוקוס.

לשמן קוקוס יש יכולת לסכך, בכך שהוא ממלא את החללים בין תאי העור, ויוצר משטח חלק. החומצות השומניות שנמצאות בשמן קוקוס מלחחות את העור ומחליקות אותו. אפשר להשתמש בשמן קוקוס באופן יומיומי, אפילו באיברים הכי רגישים כמו מתחת לעיניים ומסביב לפה. יתרון נוסף שיש לשמן קוקוס הוא שאין צורך לערבב אותו עם חומר נוסף.

אמבטית שיבולת שועל.

סבתא שלנו ידעה את זה, וגם סבתא רבא שלנו. וזה אכן עובד. לשיבולת שועל יש תכונות אנטי אוקסידנטיות ואנטי דלקתיות שמקלות על עור מגורה ומגרד. לאחר שהיה באמבטיה עם שיבולת שועל הקפידו ללחח את העור. חשוב לטחון את שיבולת השועל לכדי אבקה לפני שמוסיפים אותה למי האמבט החמימים. ניתן גם לרכוש תכשירים הכוללים שיבולת שועל.

אנטי אוקסידנטים ואומגה 3.

כשהעור יבש, אנחנו למעשה חושפים את העור לאלמנטים שהורסים את התאים במהירות גבוהה מזו שבה הגוף יכול לשקם אותם. אפשר לטפל במצב זה דרך מזון. מזונות שעשירים באנטי אוקסידנטים יכולים לצמצם את הנזק ולעזור לגוף ליצר תאים בריאים. מזונות לדוגמא: אוכמניות, גזר, עגבניות, שעועית ועדשים. בנוסף, מזונות העשירים באומגה 3 כמו סלמון גם כן תומכים בעור.

כפפות.

הידיים שלנו נוטות להיות במגע עם הגורמים הכי מחוללי גרייה בסביבה שלנו, כולל סבון כלים, חומרי כביסה ועוד. הרגל של שימוש בכפפות יכול מאוד להועיל.
גם כשהידיים שלנו חשופות לקור נגרם לעור נזק. שימוש בכפפות מחממות יכול להגן עליהן

טמפרטורה של מי המקלחת.

אנשים נוטים בדרך כלל להתקלח במים חמים או חמים מאוד, והדבר פוגע בעור. עדיף להתקלח במים חמימים ולסיים במים קרים ככל הניתן.

מכשיר אדים.

במיוחד בחורף, כשאנחנו מחממים את הבית באמצעות מזגן, האויר נוטה להיות מאוד יבש. מכשיר שפולט אדים ילחח את האויר היבש, וימנע פגישה בעור.

להימנע מאלרגנים וחומרים יוצרי גירוי.

אם מופיע באופן פתאומי יובש בעור, יכול להיות שזה קשור לחומר כלשהו שנחשפתם אליו. דוגמאות לכך יכולות להיות: חמרי כביסה, סבון בלתי מתאים, מי בריכה שבהם יש כלור ועוד. אפשר לזהות את הגורם המזיק על ידי שיטת האלמינציה: נסו להחליף את הסבון או חומר הכביסה שלכם.  
חשוב לשמור על עור בריא. העור הוא קו ההגנה הראשון בפני בקטריות ווירוסים. עור מגורה יכול להוביל לזיהום. חשוב להשתמש בקרם לחות איכותי באופן יום יומי, גם כאשר אין גירוי או גירוד כלשהו. טיפוח יום יומי של העור כולל לחות וגרם הגנה המכיל לחות הוא הדרך הטובה ביותר לשמור על עור בריא. הקפידו על בגדים שאינם הדוקים, ועשויים מכותנה, מה שיאפשר לזיעה להתנדף מבלי לגרום נזק לעור.

אם העור יבש באופן קיצוני, זו יכולה להיות אינדיקציה לבעיה יותר עמוקה. במקרים כאלה חשוב להיוועץ ברופא.


שלכן באהבה 
רוזליין כשיופי וטבע נפגשים ​🌿

יש לכם שאלה? לא יודעים האם זה מתאים לכם?
מוזמנים ליצור קשר בטלפון
 052-6818263 אשמח לעזור


 
x

#{title}

#{text}

#{price}