שמש -שמש באה בימים: על קמטים בפנים, נזקי שמש אחרים ואיך נמנע מהם 
הקיץ כבר כאן ואתו השמש הישראלית שאנחנו כל כך אוהבות. רגע לפני שאנחנו מקבלות את פניה בפנים חשופות, כדאי שנזכור שיחד עם הויטמין D ושאר סגולות המרפא שמביא איתו הכדור הצהוב, השמש גם יוצרת נזקים בלתי הפיכים

קמטים במצח ובאזור העיניים​
להופעת קמטים בפנים סיבות רבות בהן גנטיות, תזונתיות, גופניות ונפשיות. אבל המשמעותית שבהן, והבלתי מעורערת, היא החשיפה לשמש.
ממחקר שפורסם ב-2013, בגיליון כתב העת Clinical Cosmetic Dermatology עולה כי קרני השמש אחראיות ללא פחות מ-80% מכלל הקמטים המופיעים בפנים.
מקור הבעיה הן קרני ה-UV הגורמות לייצור רדיקלים חופשיים בתאי העור, הגורמים לפגיעה  ברקמות החיבור של העור ולירידה בקולגן, החלבון האחראי למיצוק העור ולחוזקו. 
 
החשיפה לשמש גורמת לקמטים ולפיגמנטציה באופן ישיר אך לא רק. חשיפה לשמש ללא משקפי שמש גורמת לנו למצמץ ולצמצם את עינינו. פעולת הכיווץ הזאת, יכולה לגרום להיווצרותם של קמטוטים מסביב לעיניים. העור שסביב העיניים דק יותר ב-40 אחוז מהעור בשאר הפנים ולכן הוא גם פגיע במיוחד.

אקנה וראשים שחורים
קמטים בעור מהווים גורם עיקרי למראה מבוגר וזקן יותר. אבל הם לא הנזקים היחידים שמביאה איתה החשיפה לשמש. חשיפה ממושכת לאור השמש גורמת ליובש בעור. ותגובת העור לא מאחרת לבוא. בלוטות החלב מפרישות יותר סבום (נוזל שומני) כדי ללחח אותו, והתוצאה? הצטברות של תאי עור מתים שחוסמים את הנקבוביות וגורמים לראשים שחורים ולהופעת פצעונים. היובש מביא לסתימת הנקבוביות אבל הוא לא היחידי העוסק במלאכה. ההזעה בקיץ, גם היא חוסמת את הנקבוביות ומובילה לאקנה.
 
אדמומיות בלחיים
מעברים בין חום לקור מרחיבים ומצרים, לחילופין, את כלי הדם באזור הלחיים. בקיץ, אנחנו נעים  מאזור חם לאזור ממוזג והפעולה החוזרת ונשנית הזו, גורמת להרחבה והתכווצות כלי הדם בתדירות גבוהה, עלולה לבסוף להוביל לפגיעה בכלי הדם, הגורמת למראה אדמומי בלחיים.
  
אי אפשר להימנע מחשיפה לשמש וגם לא מומלץ אבל כן אפשר למנוע את הנזקים.
 
תנו לשמש יד – כך תיהנו מהשמש ותימנעו מנזקיה
הצטיידות בכובע, במשקפי שמש ושתייה מרובה של מים, הכרחית בקיץ ובימים חמים. זה מעולה אבל לא מספיק להגנה אופטימאלית מומלץ להשתמש בתכשירי קוסמטיקה טבעיים שיעזרו לכם בעבודה: קרם הגנה לפנים עם מסנן גבוה של UV , בכל יציאה החוצה, קרם נגד קמטים עשיר בחומצה היאורנית ובקולגן וקרם לחות לפנים.
הגנה טובה וטיפוח נכון, יאפשרו לנו ליהנות מהשמש ועדיין לשמור על עורנו בריא ומטופח.

שלכן באהבה 
רוזליין כשיופי וטבע נפגשים ​🌿


יש לך שאלה? רוצה להתייעץ? לא יודעת מה מתאים לך לפי סוג העור שלך? 
מוזמנת לשלוח הודעה או להתקשר: 
052-6818263 אשמח לעזור
 
 

 
 
 
 
 

 
x

#{title}

#{text}

#{price}